Anticandida receptek és életmód tanácsok
Ideje váltani egy szebb jövő reményében

Az egészséges gyermeknevelés már az anyaméhben elkezdődik. Gyermekvállalás előtt sokan diétáznak, megtisztítját szervezetüket a káros anyagoktól, ami igencsak jótékony hatású, nemcsak az anyára, de a születendő gyermekre nézve is. Fontos megemlíteni, hogy nem csak diétázással, hanem az alkoholról és a dohányzásról való lemondással is jelentősen növelhetjük egy egészségesebb gyermek születésének esélyeit.

 

A diétázással, és a méreganyagok csökkenésével a fogamzóképesség is növekedhet.

 

Az anyaméhben növekvő magzat számára természetes alapanyagokat, építőköveket kell biztosítani, hogy egészséges legyen. A terhesség alatt érdemes követni az előírásokat arról, hogy melyik időszakban mit szabad, és mit nem szabad fogyasztani, mert az egyes fejlődési szakaszokban bizonyos ételekkel árthatunk is a magzatnak. Ezek szem előtt tartásával célszerű olyan élelmiszereket fogyasztani, amivel kisgyermekkorban is szeretnénk gyermekünket táplálni. Igaz, hogy a magzat a köldökzsinóron keresztül, a vér útján kapja meg a számára szükséges anyagokat, mégis vannak olyan molekulák, melyek a vérben utazva elérnek a gyermekhez, és így már ebben a kezdeti időszakban megismerkedik velük.

 

A nagy mennyiségű cukorfogyasztás semmiképpen nem tesz jót a fejlődő magzatnak, ezért a várandósság ideje alatt fogjuk vissza a cukorbevitelt.

 

Születés után a legtermészetesebb táplálás a szoptatás. Sokan hamar feladják, mert nem sikerül szoptatniuk a gyermeket, végleg lemondanak róla, és a tápszeres tápláláshoz fordulnak. Tanácsos a tápszeres etetés mellett tovább próbálkozni a szoptatással, mert mindenkinél más az az időtartam, ami alatt beindul a tejtermelés. Lehetséges, hogy mégis sikerül, és akkor a tápszert már csak a biztonság kedvéért kell megvenni. A csecsemő számára rendkívül fontos az első anyatej, mert ebben találhatók azok az immunglobulinok, melyek a gyermek védekező képességének kialakulásához elengedhetetlenek.

 

Különféle aromák, illatanyagok, ízanyagok kiválasztódhatnak az anyatejbe, és megváltoztatják annak ízét, amit a gyermek jobb esetben nem tetszéssel fogad, rosszabb esetben, puffadás, hasfájósság alakulhat ki. Ezek miatt a kezdeti szoptatási időszakban érdemes az erős íz és illatanyagú élelmiszerek fogyasztásának mellőzése.

 

Később, amikor a gyermeket elkezdjük megismertetni a különböző élelmiszerekkel, ügyeljünk arra, hogy a cukrot továbbra is elkerüljük. A cukorhoz nagyon hamar hozzá lehet szokni, és már kisgyermekeknél is függőség alakulhat ki, mely a későbbiekben súlyos problémákat okozhat. Ilyen például az elhízás, ami kissebbségi érzés kialakulásához, és lelki problémákhoz vezethet...

Asztali nézet