Anticandida receptek és életmód tanácsok
Ideje váltani egy szebb jövő reményében

A cukor, mint sokminden más, kis mennyiségben nem okoz problémát a szervezetünkben, nagy mennyiségben azonban igen.

 

A túlzott cukorfogyasztás és az elhízás népbetegség, a cukorfüggőséget részben a fogyasztói társadalomnak köszönhetjük. Az élelmiszergyártók igyekszenek minden terméküket úgy összeállítani, hogy az minél inkább kedvére váljon a fogyasztóknak, ezért ízfokozókat, aromákat, színezékeket, tartósítószert és cukrot tesznek mindenbe, amibe nem kellene. Ez csupa olyan adalékanyag, amellyel a szervezetünk egy ponton túl nem tud mit kezdeni, és idővel élelmiszer allergia, elhízás, a bélflóra egyensúlyának felborulása, székrekedés, puffadás alakulhat ki.

 

 

Ha úgy érezzük, hogy cukorfüggőség alakult ki nálunk, fokozatosan csökkentsük a cukorbevitelt, mert ha egyik napról a másikra megvonjuk az összes cukrot a sejtjeinktől, amihez eddig hozzá voltak szokva , akkor elvonási tünetek jelentkezhetnek. Ilyen például az ingerültség, feszült idegállapot, majd a levertség és az elnehezült végtagok, végül úgy érezzük, hogy meg sem bírunk mozdulni.

 

Igyekezzünk megválogatni élelmiszereinket, és kerüljük a hozzáadott cukrot  és egyéb adalékanyagokat tartalmazó termékeket. Érdemes a tiszta alapanyagokból otthon elkészíteni a reggelit, az ebédet, a vacsorát és az édességeket, mert így biztosan tudni fogjuk, hogy mi került a menübe.


Az ételeinkben  természetes módon előforduló cukrokkal a szervezet meg tud bírkózni, ezért nem kell például minden édes gyümölcsöt végleg száműzni az étrendünkből. A candida diéta elején azonban ezeket mellőzni kell, hogy a gombákat minél jobban kiéheztessük. A későbbiekben vissza lehet illeszteni a mindennapi étrendbe, de a mértékletességre ügyelni kell.

Asztali nézet